Magiczna gąbka
Cześć

Używał ktoś z Was magicznej gąbki? Są takie białe gąbeczki do czyszczenie wszelkich powierzchni. Widziałem zdjęcia jak ludzie tym czyszczą galanterie skórzaną i przeróżne inne rzeczy, efekty wyglądają spektakularnie.

Hit czy ściema?
Jakiej firmy najlepiej kupić? Ma ktoś porównanie?
Odpowiedz
mam jedna od ADBL ale nie testowałem jeszcze,
Koszulki z nadrukiem, wizytówki, ulotki, reklama wizualna , odzież robocza - Pisz PW
Odpowiedz
dużo osób kupuje to z chin i zachwalają. fugi, skórzana galanteria itd. czyści się samą wodą. na zdjęciach niby rewelacja
Odpowiedz
o co chodzi? magia? mozecie zapodac jakis link?
Odpowiedz
A to przypadkiem nie działa niby lekko ściernie? Miałem kiedyś ten wynalazek w ręku i sprawił na mnie właśnie takie wrażenie.
Odpowiedz
http://allegro.pl/listing?string=magiczn...u-1-3-0203

Nie wiem czy jest ścierna. Natknąłem się na to w necie i ciekawi mnie. Chyba kupie bo tanie jak barszcz
Odpowiedz
kupiłem. dam znać jak działa. jest pare fantów do podczyszczenia. może się sprawdzi w jakiś tematach
Odpowiedz
no i doszły te gąbeczki. powiem wam, że ciekawa sprawa. szybko się ścierają ale sprawdza się w niektórych przypadkach. one mają tak jakby lekkie właściwości ścierne, chodź nie widać tego po nich. ale np. lekki kamień z baterii zlewowej zczyściło ładnie, marker z plastiku, taki lakier też z aluminium mi się udało zetrzeć. ale np do fug lipa. ściera się po kilku przetarciach a efekt mizerny.

na czym się u was sprawdzają jeszcze?
Odpowiedz
Szanowni forumowicze. 
Magiczne gąbeczki to nic innego jak gąbki melaminowe, które od lat dostępne są już w branży profesjonalnego sprzątania. 
Melamina to nie żadna magia... a fizyka. Nie przepłacajcie też za tę magię!! W profesjonalnych punktach dostaniecie je za 1/10 ceny

W temacie melaminy:

SUPER PADY z pianki melaminowej to całkowicie nowe pady czyszczące przeznaczone do maszynowego i ręcznego czyszczenia podłóg. Błyskawicznie usuwają najtrudniejsze zabrudzenia z gładkich i twardych powierzchni typu gres, terazzo, lastryko, tarkett, linoleum, beton itp.

Unikalny, rewolucyjny materiał piankowy, z jakiego wykonanopady SUPER PAD, pozwala na łatwe i szybkie doczyszczeniepowierzchni. Jest to wynikiem specjalnych właściwości ściernychzastosowanej pianki, która wyjątkowo łatwo i dokładnie zbieradrobiny zanieczyszczeń zczyszczonej powierzchni. Równocześnie mocny i sprężysty dociskSUPER PADA do podłoża powoduje szybszy przepływ wodypomiędzy strukturą pada a podłożem, a tym samym dokładnewypłukiwanie brudu z mikroporów posadzki.

SUPER PADY przyśpieszają proces doczyszczenia najbardziejzabrudzonych podłóg. Dzięki swoim właściwościom skracają czaspotrzebny na doczyszczenie posadzek, redukują potrzebęstosowania agresywnychśrodków czyszczących.
W porównaniu do zwykłych padów lub szczotek czyszczących,stosowanie SUPER PADÓW zwiększa nawet kilkukrotniewydajność pracy oraz znacząco redukuje koszty maszynowegoczyszczenia podłóg.

JAK UŻYWAĆ?
1. Dokładnie namoczyć pad przed założeniem. Nie wolno pracować padem suchym ponieważ szybko się rozkruszy.
2. Pracować przy obrotach maszyny czyszczącej do 400 obr./min. Uwaga:Nie stosować urządzeń z sinikami elektrycznymi napędzającymi głowicę maszyny o małej mocy (najczęściej w maszynach bateryjnych). Pad piankowy przylega idealnie do posadzki wypełniając całkowicie pory materiału z którego wykonana jest posadzka co powoduje powstanie dużego oporu ruchu. Dlatego tez może się zdażyć,że pracując padem o średnicy ponad 16" głowica maszyny będzie się zatrzymywała, przy okazji można uszkodzić silnik maszyny. Polecamy używanie maszyn kablowych lub dużych bateryjnych.
3. Dbać o czystość pada. Co jakiś czas zaleca się zdjęcie pada z uchwytu i przemycie bieżącą wodą (w zależności od stopnia zabrudzenia posadzki).
4. DŁUGOŚĆ PRACY PADEM PIANKOWYM ZALEŻY OD: *rodzaju czyszczonej posadzki: budowy,chropowatości,porowatości,stopnia i rodzaju zabrudzenia. *wielkości nacisku maszyny na pad. *dbałości operatora o bieżące nawilżenie pada i jego konserwcję-czyszczenie Dlatego też SUPER PADEM można wyczyścić od kilkuset do kilku tysięcy metrów kwadratowych posadzki, w zależności od warunków pracy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości