Czyszczenie tapicerki skórzanej/skaju/ekoskóry
Jak w temacie, wszystko o czyszczeniu skóry, skaju i ekoskóry.
Jakie etapy czyszczenia? Jakiej firmy środki do czyszczenia polecacie, używacie? Jakie ceny?
Odpowiedz
A czym się różni ekoskóra od skaju albo dermy? Pracy licencjackiej nie pisałem w tym zakresie, ale w mojej ocenie to niczym. Synonimy po prostu, a chodzi o jedno i to samo. Jeżeli się mylę proszę o wykład... Uśmiech

Ekoskóra to dobrym APC. Szczoteczka z miękkim włosiem, gąbeczka i porządne szmatki. Z odplamianiem ostrożnie bo łatwo uszkodzić i odbarwić.
Ogólnie dla mnie derma jest mało wytrzymała, chodź zdarzają się wyjątki.
Kiedyś słyszałem od starego wyjadacza, że "najtańsza naturalna skóra jest lepsza od najdroższej eko-skóry" Oczko Coś w tym jest.

A jak zaimpregnować skórzane buty można znaleźć tutaj - http://studioporzadku.pl/forum/showthread.php?tid=8
Odpowiedz
Słuchajcie, mam pytanie - trafiła mi się ostatnio taka cholerna derma w samochodzie - Dacia Duster. Z przodu jest tapicerka na której powyłaziły zacieki, a po bokach i z tyłu były dermy, ale nie takie gładkie jak np w renault się trafiają, tylko z takim jakby mikroskopijnym plastrem miodu, takimi wgłębieniami, dziurkami - nie wiem jak to określić. Strasznie to do kitu wyglądało po umyciu. Widać rysy po butach, zacieki, białe placki itp. Próbowałem nasmarować takim nabłyszczaczem typu plak + mikrofibra, ale robiły się mazie - w jednym miejscu sie błyszczało a w drugim nie. Jeszcze gorzej to wygladalo.

Spotkaliście się z takim czymś? Jak to ogarnąć? Jakiś pomysł?
Odpowiedz
Ja korzystam ze środków marki COLOURLOCK i jestem z nich zadowolony. Są to środki z górnej półki i świetnie sobie radzą z zabrudzeniami. Ja zaopatruję się w te preparaty w firmie Lederzentrum. Mają tam wszystko do skóry. Kiedyś zajmowałem się renowacją wyrobów skórzanych za pomocą tych środków i również sprawdzały się rewelacyjnie.

Najczęstszym środkiem jakiego używam do skór licowych gładkich, to środek czyszczący Soft Clean, oraz środek do impregnacji LV Protektor .
Pracuję na tych środkach już 7-8 lat i mogę z czystym sumieniem polecić.
Odpowiedz
Czym można usunąć ślady po markerach i długopisach ze skóry licowej?
Odpowiedz
Jeśli temat jest świeży i nie były podejmowane próby usunięcia tych zabrudzeń domowymi sposobami, to jest duża szansa na usunięcie takich śladów. Niestety najczęściej miejsca czyszczone trzeba dofarbowywać farbą tonującą. Są specjalne środki do usuwania sladów po długopisie i markerach, ale należy  z nimi uważać, ponieważ są na bazie rozpuszczalników do skóry.
Odpowiedz
Czyli starych śladów raczej nie da się usunąć niczym - chyba, że jest to coś łatwego...?
Odpowiedz
(04-03-2017, 21:46)maximus napisał(a): Czyli starych śladów raczej nie da się usunąć niczym - chyba, że jest to coś łatwego...?

Jeśli są to stare ślady, to po czyszczonym miejscu najczęściej zostaje ślad i trzeba je dofarbować.
Całkiem niedawno usuwałem ślady po długopisach w urzędzie miasta w Gliwicach i nie obyło się bez farbowania.
Można wysłać firmie lederzentrum kawałek skóry jeśli jest taka możliwość lub jej jakąś część ( poducha, zagłówek ) i dobiorą farbę pod konkretny kolor. Potrzebny będzie aerograf i mały kompresor. Należy wyczyścić ślady środkiem GLD  i jeśli ślady nie zejdą, to usunąć je razem z farbą, a następnie dorarbować to miejsce i zaimpregnować.
Można też zamówić taką usługę.
Odpowiedz
(24-10-2016, 18:16)czystatapicerka napisał(a): Jak w temacie, wszystko o czyszczeniu skóry, skaju i ekoskóry.
Jakie etapy czyszczenia? Jakiej firmy środki do czyszczenia polecacie, używacie? Jakie ceny?
Melanina z odpowiednim detergentemDuży uśmiech potem konserwacja już profesjonalnym środkiem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości