Internetowe Forum Czystości

Pełna wersja: Usuwanie pluskiew parownicą
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W sieci można znaleźć dużo artykułów gdzie proponuje się usuwanie pluskiew we własnym zakresie. Jedną z proponowanych metod jest zabijanie pluskiew i ich jaj parownicą. Wiele osób próbuje tego sposobu, ponieważ wynajem parownicy jest łatwo dostępny i tani. Niektóre osoby mają parownicę również na własność, więc czemu nie spróbować?

Gdzie szukać pluskiew domowych?

·        w łóżku i na innych meblach w pobliżu łóżka
·        w meblach tapicerowanych - fotele, sofy itp.
·        obrazy, książki
·        zakamarki - listwy przypodłogowe, szczeliny itp.

Po pierwsze jak pluskwy zaczynają być zauważalne przeważnie oznacza to, że rozmnożyły się w dużej ilości. Pluskwy składają jaja w przeróżnych zakamarkach i prowadzą nocny tryb życia. Niestety, w rzeczywistości usuwanie pluskiew parownicą nie działa tak skutecznie jak byśmy się spodziewali. Parownice służące do sprzątania nie są parownicami do usuwania pluskiew.

Skuteczne użycie parownicy do neutralizacji pluskiew np. w materacach czy innych tapicerowanych meblach jest praktycznie nie możliwe. Nawet jeżeli uda nam się je zabić to nadal ich ciała i jaja będą pod materiałem. Aby skutecznie usunąć pluskwy meble trzeba rozebrać z tapicerki, ponieważ pluskwy chowają się pod nią i tam składają jaja. Powierzchowne użycie pary przeważnie zneutralizuje je tylko częściowo. Inna sprawa jest taka, że na tapicerce powstaną plamy i zacieki, a materiał będzie trzeba wysuszyć.
Aby pozbyć się pluskiew trzeba to wykonać skrupulatnie i kompleksowo. Nie jednokrotnie meble gdzie zagnieździły się pluskwy trzeba po prostu zutylizować.
 
Podsumowując - Pluskwy domowe są trudnym przeciwnikiem. Najlepiej ich skuteczne usunięcie zlecić specjalistom w tej dziedzinie. Do ich usuwania firmy stosują specjalistyczne parownice i odpowiednie chemikalia. 
Trzeba jasno powiedzieć, że wytępienie pluskiew nie jest możliwe po jednym zabiegu. Często zabieg trzeba powtarzać kilkukrotnie.